به وبسایت گروه آموزش پرواز پارادایس خوش آمدید

آدرس
تهران - افسریه -بلوار هجرت -روبروی تیپ 65نوهد - شهرک امیرالمومنین

چرخش گود یا اسپیرال دایو چیست ؟ | گروه آموزشی پارادایس

چرخش گود یا اسپیرال دایو چیست ؟

چرخش گود (Spiral Dive)

قبل از شروع به اسپيرال دايو بهتر است بند سينه ۴۰ الي ۴۲ سانتيمتر مابين كارابين ها تنظيم و محكم شود . اسپيرال دايو را بايستي بعنوان يك مانور بسيار حساس در نظر گرفت جهت بدست آوردن عكس العمل بال و احساس كامل آن با تمرينات زياد و چرخش گود با سينك و افت كم با هوشياري بالا به آن بپردازيد . درطي اسپيرال دايو سر جلو و زاويه ديد بايستي در جهت چرخش بال باشد . همچنين وزن را به همان طرف انداخته و برك را كم كم بكشيد ، به بال اجازه سرعت گرفتن را بدهيد تا وارد اسپيرال دايو شود در اسپيرال دايو بدن شما خودبخود به طرف مخالف تمايل پيدا كرده به ته صندلي خواهد چسبيد جهت كنترل ميزان فرود خود و زاويه شيب رو به زمين برك داخلي را كم و زياد كنيد .

مانور چرخش در پرواز با پاراگلایدر
انجام حرکات نمایشی با پاراگلایدر
چرخش به دور خود در هنگام پرواز با پاراگلایدر
انجام حرکات نمایشی با پاراگلایدر

دراسپيرال تند لازم است كمي برك بال بيروني كشيده تا از تو رفتگي و كولپس جلوگيري شود .

توجه :بعضي از خلبانان كه عادت به اسپيرال دايو ندارند ممكن است بعلت چرخش و از دست دادن هوشياري و فرار خون از مغز غش كنند مانند كليه وسايل پروازي ديگر ما به شما توصيه مي كنيم جهت خروج از اسپيرال دايو تحت نظارت استاد خود و در وضعيتي كاملا كنترل شده از آن خارج شويد، جهت خروج وسيله پروازي يا بالتان از اسپيرال دايو بدن شما در هارنس بايستي در مركز قرار گيرد و يا بهتر است به طرف مخالف برگرديد . اگر شما برك داخلي را رها كنيد بال بطور خودكار از اسپيرال دايو خارج مي شود.

بالهاي جديد تمايلي در ماندن در اسپيرال دايو را ندارند ، اما به هرحال شما بايستي نحوه خروج از اسپيرال دايو را بدانيد .

استفاده از وزن خود CG و كشيدن آن به طرف مخالف و گرفتن برك مربوطه باعث مي شود كه شما پايين آمدن سرعت بال را احساس كنيد . لذا برك بيروني را در يك يا دو چرخش آزاد كرده و بگذاريد سرعت بال كاهش يابد.

سپس درست قبل از خروج از اسپيرال دايو با كمي فشار برك مخالف آنرا تثبيت كنيد . اين عمل باعث از دست دادن آخرين انرژي بال و جلوگيري از پاندول شدن شما خواهدشد. البته اين درست است كه مي توانيددر سرعت بالا عكس العمل نشان داده از اسپيرال خارج شده ولي بايستي ريسك از دست دادن كنترل آنرا نيز بجان بخريد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با گروه آموزشی پارادایس